НА ЗГАДКУ ПРО ОПІШНЕ КУПУЙ ОПІШНЕНСЬКЕ

Опубліковано в Наша крамничка.

Повертаючись додому з мандрівки, кожен привозить із собою якийсь сувенір. Відвідавши Меморіальний музей-садибу Леоніда Сморжа, Ви не тільки зможете насолодитися екскурсією, а й на згадку про свою подорожпридбати глиняні сувеніри. І дітям, і дорослим до вподоби свистуни, магніти, дзвоники, монетка, що продаються в Музеї-садибі. Але інколи доводиться чути вислови, типу: «Дорого. На базарі дешевше». Так, «на базарі» дешевше, адже там, в основному, продають слов’янську кераміку, виготовлену в техніці формування, до того ж низької якості.

А в Національному музеї-заповіднику українського гончарства й, зокрема, Меморіальному музеї-садибі Леоніда Сморжа екскурсанти мають змогу купити глиняні вироби ручної роботи. До того ж, це авторські роботи відомих опішненських майстрів гончарної справи.Серед них окреме місце посідають козлики-свистуни заслуженого майстра народної творчості України, лауреата Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького Миколи Пошивайла. Його творчість– визначне явище українського мистецтва. У середині 1960-х років майстер почав виставляти свої роботи на обласних і республіканських виставках декоративно-ужиткового мистецтва; майже на всіх із них представлені твори відзначалися нагородами. Неодноразово був лауреатом престижних республіканських і всесоюзних художніх виставок, конкурсів, фестивалів. Гончарні вироби Миколи Пошивайла широко представляли мистецтво України на міжнародних виставках у Бельгії, Канаді, Японії, Болгарії, Югославії, Польщі, Угорщині, Франції, Нідерландах, США, Норвегії, Великобританії та інших країнах світу. Вони зайняли почесні місця в найбільших і найпрестижніших музейних зібраннях України та деяких країн Європи.

Хіба не почесно мати в себе десь на полиці роботу майстра такого рівня. Адже на згадку про Столицю українського гончарства треба мати оригінальну, унікальну опішненську кераміку.

Вироби МиколиПошивайла. Опішне, Полтавщина. 05.02.2014.ФотоТараса Пошивайла. Національний музей-заповідник українського гончарства, Національний архів українського гончарства

Микола Пошивайло за роботою. Опішне, Полтавщина. 05.02.2014.Фото Тараса Пошивайла.Національний музей-заповідник українського гончарства, Національний архів українського гончарства

Тетяна Григор у Меморіальному музеї-садибі Леоніда Сморжа з виробом Миколи Пошивайла. Міські Млини, Полтавщина. 11.01.2014.Фото ІнниПрокопенко. Національний музей-заповідник українського гончарства, Національний архів українського гончарства

Меморіального музею-садиби філософа