У БУДЕНЬ І СВЯТА

Меморіальний музей-садиба філософа й колекціонера Леоніда Сморжа розташований у селі Міські Млини (Полтавщина), де з діда-прадіда мешкали гончарі-мисочники. Понині живуть тут нащадки славетних майстрів. Дехто з них не так давно працював у заводі «Художній керамік», а нині вже на заслуженому відпочинку. На свята і в будні вони приходять до Музею-садиби поспілкуватися, а іноді навіть провести майстер-клас. Восьмого березня на честь жіночого свята майстрині зібралися в Музеї-садибі за чашкою чаю. Хто не зміг прийти, того привітали вдома. У гончарок завжди знаходяться спільні теми для розмов, адже кераміка для них – це те, що серцю дороге й рідне, це їхня молодість, їхнє життя. Приємно бачити, що жінки відчувають себе в Музеї-садибі, як удома. Коли б не зустрілися, фотографуються, жартують, співають, читають вірші, обговорюють новини. Цього разу сільський голова Людмила Куц читала напам‘ять Тараса Шевченка. Вона принесла до Музею-садиби  «Кобзар» і перші весняні проліски. Дарувала їх зі словами: «Я бажаю вам миру, здоров‘я і процвітання! Нехай над  нашою Україною небо буде чисте і блакитне, як  оці ніжні квіти! Нехай всі люди живуть у добрі і щасті! Борімося і поборемо, нам  Бог помагає!»

Напередодні святкового дня до Музею-садиби завітав привітати зі святом наш земляк – щирий поціновувач народного мистецтва, добрий товариш музею, а нині учасник АТО Володимир Баско. З його уст також прозвучали побажання миру й сонячного весняного настрою. У дарунок  він лишив одне з видань Біблії. Приємно, що не тільки туристи, а й односельці не забувають Музей-садибу ні в будень, ні у свята.

філософа й колекціонера опішненської кераміки