Напередодні Дня народження…

Проректор Інституту дизайну та реклами Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, завідувач кафедри дизайну інтер‘єру та візуально – інформаційного середовища, професор Євген Антонович  у Меморіальному музеї-садибі філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа. Міські Млини, Полтавщина. 05.11.2015. Автор фото Вікторія Зубань

Кожного року на початку листопада  Меморіальний музей-садибу філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа відвідують родичі, друзі, колеги  вченого, адже за життя Маестро святкував свій День народження саме 7 листопада. Леоніда Опанасовича завжди згадують з теплом і любов‘ю. Так було і цього разу. 5 листопада до Музею-садиби завітали учасники ІІІ Міжнародного конгресу дизайнерів «Етнодизайн у контексті українського національного відродження та європейської інтеграції» на чолі з професором Інституту дизайну та реклами Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, добрим товаришем Леоніда Сморжа Євгеном Антоновичем. Втомлені від досить насиченої програми конгресу, гості були вражені побаченим, ставили безліч питань не тільки щодо колекції, а й цікавилися життєвим шляхом самого колекціонера. Проректор  Інституту дизайну та реклами Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, завідувач кафедри дизайну інтер‘єру та візуально – інформаційного середовища Євген Антонович, який свого часу запросив Леоніда Опанасовича викладати філософію та естетику в Інституті дизайну та реклами Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, пригадував: «Наші студенти не дуже любили відвідувати  лекції з філософії, але з приходом Леоніда Опанасовича все змінилося. Він був настільки цікавою людиною, що швидко завоював довіру й повагу молоді. Його підручники «Естетика» і «Філософія» написані саме для студентів мистецьких вузів. Кожного разу на лекції Леонід Сморж приходив у вишиванці, усміхнений і життєрадісний. За ту вишиванку і за свої погляди в радянські часи він мав багато клопоту. Леонід Сморж – це взагалі унікальна людина: він написав три докторські дисертації на різні теми, і тільки третю йому вдалося захистити». Отож, напередодні Дня народження про Леоніда Опанасовича прозвучало багато добрих слів. Дуже приємно було бачити в Музеї-садибі його однодумців, подвижників, закоханих в українську культуру та мистецтво.

Учасники Міжнародного конгресу дизайнерів «Етнодизайн у контексті українського національного відродження та європейської інтеграції» у Меморіальному музеї-садибі філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа. Міські Млини, Полтавщина. 05.11.2015. Автор фото Інна Прокопенко

Член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, академік Міжнародної академії проблем людини, доктор педагогічних наук, професор, директор Українського науково-дослідного інституту естетичної освіти Володимир Бутенко та проректор  Інституту дизайну та реклами Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, завідувач кафедри дизайну інтер‘єру та візуально – інформаційного середовища, професор Євген Антонович  у Меморіальному музеї-садибі філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа. Міські Млини, Полтавщина. 05.11.2015. Автор фото Вікторія Зубань

Вікторія Зубань, завідувач

Меморіального музею-садиби філософа й