Напередодні новорічних та різдвяних свят

Новий рік та Різдво Христове – це, напевно, найголовніші свята в житті кожного. Вони завжди приносять не тільки радість і сміх, а й надію, щиру віру в те, що здійсняться найзаповітніші бажання. В Україні так було ще з давніх часів. Щедрівники ходили від хати до хати, вітаючи зі святами й бажаючи господарям любові, щастя й добробуту.

У переддень Нового року і в Меморіальному музеї-садибі філософа  й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа гамірно. Нас прийшли привітати працівники Опішненської селищної ради та юні односельці. Вони співали щедрівки й колядки, танцювали й бажали Музею-садибі процвітання. Відчувався дух свята, адже серед рушників та ікон колядки та щедрівки набували особливого звучання.

Працівники Опішненської селищної ради в Меморіальному музеї-садибі філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа. Міські Млини, Полтавщина. 31.12.2016. Фото Інни Прокопенко. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національний архів українського гончарства

Валерія Швидка  в Меморіальному музеї-садибі філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа. Міські Млини, Полтавщина. 31.12.2016. Фото Вікторії Зубань. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національний архів українського гончарства

Меморіального музею-садиби філософа

й колекціонера опішненської кераміки