Мандрівка юних дослідників розпочалася

І знову до нас завітали охтирчани. Цього разу не просто туристи, а учасники Охтирського міського центру позашкільної освіти Малої академії наук. Вони прибули, щоб дослідити гончарство Полтавщини.

Їхня семиденна подорож розпочалася з Меморіального музею-садиби філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа. І їм пощастило, адже унікальне зібрання вченого якнайповніше відображає мистецькі традиції опішненського гончарства. У колекції представлено роботи 44 опішненських гончарів, серед яких – заслужені майстри народної творчості України, зокрема Іван Білик, Василь Омеляненко, Михайло Китриш – лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка.

Юні дослідники провели багато часу в Музеї-садибі, цікавилися історією опішненського гончарства, фотографували, фіксували інформацію, з ними було приємно спілкуватися.

Меморіального музею-садиби філософа

й колекціонера опішненської кераміки