Вироби Івана Білика в колекції Леоніда Сморжа

В Меморіальному музеї-садибі філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа серед експонатів є і твори заслуженого майстра народної творчості України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Івана Архиповича Білика (17 одиниць зберігання). В основному це зооморфна скульптура – барани, бики, леви; а також декоративно-вжиткова кераміка – глечики, плесканці, попільниці. Леоніда Сморжа зі славетним майстром пов’язували довгі роки дружби. Іван Білик, буваючи в Києві, відвідував філософа вдома. Вони часто зустрічалися на республіканських виставках народного мистецтва в столиці. Приїжджаючи до Міських Млинів та Опішного, Леонід Опанасович також не забував навідатися до гончаря. Вони листувалися.

Нещодавно ввесь мистецький світ відзначав 100-річчя від дня народження корифея української кераміки Івана Білика. Він був учасником багатьох обласних, республіканських, всесоюзних та міжнародних виставок. Унікальність таланту Івана Білика визнавали далеко за межами нашої батьківщини. Та одним із перших його мистецький хист оцінив Леонід Сморж.

редактор видавництва «Українське Народознавство»
Національного музею-заповідника
українського гончарства в Опішному