РОДИННІ ОБЕРЕГИ

Провести майстер-клас, коли тобі лише 12 років, справа непроста. Проте Віталій Заліський у ролі наставника відчуває себе досить упевнено.

От і в Меморіальному музеї-садибі філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа разом із мамою Вікторією Василівною Віталій навчав вихованців Полтавського обласногодитячо-юнацького оздоровчого табору «Еколог» ліпити дитячу іграшку.

Гончарська династія Заліських ведеться ще від прадіда Василя Запорожця. Таємниці  прадавнього ремесла вже не одне десятиліття передаються від покоління до покоління. Бабуся Лідія Василівна прекрасно гончарює і ліпить дитячу іграшку і нині. Мама Вікторія Василівна, вчитель гончарства ДСХШІ І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному», гончарка, малювальниця і, звичайно,  також майстер пластики малих форм.

Віталій Заліський у свої 12 вже має неабиякий стаж спілкування з таким непростим матеріалом, як глина, бо ліпити почав із шести років.

Родинний майстер-клас дітям дуже сподобався. Кожен із них виліпив собі голосистого півника-свистунця – іграшку-оберіг. Після табірної зміни дітвора ще довго пам’ятатиме майстер-класи, екскурсії, розваги, учасниками яких вони стали в Меморіальному музеї-садибі філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа.

філософа  й колекціонера опішненської кераміки