Вояж до країни гончарства

Подорожуючи найвизначнішими куточками України, діти й підлітки – члени Донецького осередку Національної скаутської організації України «Пласт» – завітали й до Опішного. Місце розташування їх табору було невипадковим, адже маленькі вояжери хотіли більше дізнатися про традиційне українське гончарство. Близько тижня вони стояли табором на березі річки Ворскла в Міських Млинах. Під час відпочинку мандрівники відвідали Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному та його структурний підрозділ – Меморіальний музей-садибу філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа. Вони були настільки вражені, що захотіли спробувати себе в ролі маленьких гончарів.

Щоб провести майстер-клас із ліплення опішненського свистуна, до Меморіального музею-садиби філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа завітали мисткині гончарної справи – Валентина Лобойченко й Ганна Кущій. Близько двох годин вони навчали юних екскурсантів, як власноруч з глини створити шедевр. Сподіваємося, що ці перші глиняні вироби будуть викликати в їхніх авторів найприємніші спогади й теплу посмішку.

Молодший науковий співробітник

Меморіального музею-садиби