НАШІ ГОСТІ

Віце-президент Асоціації «Україна – Франція» Павло Ротар у Меморіальному музеї-садибі філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа. Міські Млини, Полтавщина. 06.02.2015.Фото Вікторії Зубань. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному

Страшні події в Україні примусили взяти до рук зброю людей, які мають  дуже мирні професії. Серед них – історик за фахом, віце-президент Асоціації «Україна – Франція» Павло Ротар. Ніби ще вчора він займався проектом, пов’язаним зі славетною Петриківкою, возив майстрів народного мистецтва на Дні України в Туркменистані, вирішував безліч інших потрібних справ, а сьогодні він – боєць батальйону «Золоті ворота». Та виконуючи свій військовий обов‘язок, Павло Борисович знову і знову лине думкою до улюбленої роботи: спілкується з людьми, планує нові проекти. Повернувшись до Києва на коротку ротацію, він спеціально приїхав до Опішного, щоб побачити Національний музей-заповідник українського гончарства, «напитися з невичерпного джерела  народного мистецтва, предковічної краси й мудрості, незламного духу козацького», бо які б не були часи, культура, мистецтво, мова народу, – то його Душа, найсокровенніше, що має берегти людина. Оглянувши експозицію Музею-заповідника й, зокрема, Меморіального музею-садиби філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа, Павло Ротар залишив запис у Книзі відгуків: «В музеї відчуваєш Дух Батьківщини… Велич країни, в якій живеш. Черговий раз засвідчуєш собі, що ми одна з найталановитіших націй у світі!»