СУД СКАСУВАВ РІШЕННЯ ОПІШНЯНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ПРО ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦІ ЯВДОХИ ТА ГАВРИЛА ПОШИВАЙЛІВ

Другий апеляційний адміністративний суд у Харкові постановою від 15 жовтня 2020 року визнав протиправним та скасував рішення Опішнянської селищної ради

про перейменування вулиці Явдохи та Гаврила Пошивайлів.  

Постанова набрала законної сили з дати її прийняття.

 

Рішенням п′ятої сесії сьомого скликання Опішнянської селищної ради від 13 березня 2019 року вулицю Явдохи та Гаврила Пошивайлів у смт Опішні Полтавської області було перейменовано на вулицю Свято-Михайлівську. Таким чином депутати, які всюди розказують, немовби розвивають у селищі туризм, незаконно прибрали з мапи Гончарної столиці України імена видатних достойників, які є представниками  однієї з найдавніших в Україні гончарських династій і зробили визначальний внесок у перетворення селища в туристичний і музейний центр країни. Вони були засновниками першого в Україні приватного музею кераміки та ідеологами розбудови в селищі Національного музею гончарства. На цій вулиці вони мешкали, а в їхньому будинку 1999 року було створено Меморіальний музей-садибу гончарської родини Пошивайлів.

Свято Покрови Пресвятої Богородиці

Наближається одне з найбільших релігійних свят  України – Покрова Пресвятої  Богородиці, яке відзначається 14 жовтня. Як кажуть в народі: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». Напевно кожен знає, що Богородиця  ще з давніх часів вважалася молитовницею й заступницею людей перед Богом, саме тому ікона «Покрови  Пресвятої Богородиці» популярна й часто зустрічається в будинках українців. Головне призначення ікони – захищати людей від смутку, бід, спокус і негараздів.

Приємний дарунок

Доктор філософських наук, професор Леонід Сморж мав багато друзів, серед яких – відомі вчені, мистці, політики та інші. Про це дізнаємося, читаючи його мемуари «Розповіді про незабутнє і незабутніх (спогади)» (2017). Одним із них був член-кореспондент НАН України, доктор мистецтвознавства Олександр Найден, про якого Леонід Сморж писав: «мій давній знайомий, широко ерудована людина й патріот». Він був опонентом на захисті докторської дисертації з мистецтвознавства Олександра Найдена (Київ, 1997).