Відкриття Меморіального музею-садиби філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа

  1 липня 2010 року у селі Міські Млини, що неподалік Опішного, відбулося відкриття Меморіального музею-садиби філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа. Церемонія проходила в рамках ІІ Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг-2010».
Вшановуючи пам’ять Леоніда Сморжа, приїхали не тільки рідні та друзі вченого, а й поціновувачі народного мистецтва з різних куточків України, гості з Росії, Білорусі, Молдови та США.

Меморіальний музей-садиба філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа

   Виховний вплив на учнів Опішнянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів має багата експозиція Меморіального музею-садиби філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа.
   З цікавістю слухають дітлахи розповідь екскурсовода про життєвий і творчий шлях вченого. Розглядаючи фотоекспозицію, хтось уявляє себе моряком чи художником, хтось мріє про далекі мандрівки, а хтось – про наукові відкриття. Все те, що за своє життя зміг здійснити видатний земляк, під силу кожному, якщо докласти максимум зусиль.
   Експонати музею – перлини народного мистецтва. Підлітків цікавить усе: таємниці уже призабутих рецептів технології виготовлення та декорування гончарних виробів, імена майстрів, що в свій час творили красу. Викликає захоплення гармонійне поєднання в інтер’єрі будинку опішнянської кераміки, вишиваних рушників та сорочок, меблів місцевого виробництва і прекрасних картин, написаних рукою колекціонера.
Не залишив байдужим дітей і документальний фільм про філософа, колекціонера, мандрівника, поета і художника Леоніда Сморжа, який вони мали змогу подивитися.