Меморіальний музей-садиба філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа

   Виховний вплив на учнів Опішнянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів має багата експозиція Меморіального музею-садиби філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа.
   З цікавістю слухають дітлахи розповідь екскурсовода про життєвий і творчий шлях вченого. Розглядаючи фотоекспозицію, хтось уявляє себе моряком чи художником, хтось мріє про далекі мандрівки, а хтось – про наукові відкриття. Все те, що за своє життя зміг здійснити видатний земляк, під силу кожному, якщо докласти максимум зусиль.
   Експонати музею – перлини народного мистецтва. Підлітків цікавить усе: таємниці уже призабутих рецептів технології виготовлення та декорування гончарних виробів, імена майстрів, що в свій час творили красу. Викликає захоплення гармонійне поєднання в інтер’єрі будинку опішнянської кераміки, вишиваних рушників та сорочок, меблів місцевого виробництва і прекрасних картин, написаних рукою колекціонера.
Не залишив байдужим дітей і документальний фільм про філософа, колекціонера, мандрівника, поета і художника Леоніда Сморжа, який вони мали змогу подивитися.

   Дітлахам подобається на садибі, адже вони не лише слухають екскурсовода, а й самі мають нагоду продемонструвати свої знання, відповідаючи на запитання вікторини та відгадуючи загадки.
   Збираючись на екскурсію, дехто з підлітків, навіть незважаючи на примхи погоди, одів вишиванку. Тож з усього видно, що юні опішняни цінують народне мистецтво і будуть достойними продовжувачами його традицій.

Вікторія Зубань, завідувач
Меморіального музею-садиби філософа й колекціонера опішненської кераміки
Леоніда Сморжа

Додати коментар

Захисний код
Оновити